Hanshi Tadeusz Ryniec 9 dan

http://www.karate-tsunami.kutno.pl/images/instruktorzy/dscf5593.jpgInstruktor tsunami. Zajęcia prowadzi w Kutnie.
Wykształcenie policealne: informatyczne.   
Tsunami uprawia od 1981 roku pod kierunkiem soke Ryszarda Murata i jest jednym z instruktorów tsunami o najdłuższym stażu. Od początku jego macierzystym klubem jest Kutnowski Klub Karate-do - Tsunami, w którym od 1988 roku jest instruktorem, a od 1992 roku także prezesem.
W latach 1988 - 1990 prowadził także zajęcia tsunami we Włocławku. Był uczestnikiem wielu centralnych zgrupowań tsunami oraz ogólnopolskich festiwali dalekowschodnich sztuk walki, a także organizatorem wielu zgrupowań klubowych.

Od 2013 roku koordynator rozwoju i wyszkolenia na Polskę centralną - powołany na to stanowisko przez soke Ryszarda Murata 10 Dan.
Znany z wielkiej skuteczności w walce.
Od 2003 roku jest członkiem  Honobu (Zarządu) Polskiej Federacji Tsunami.

Członek Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki - największej federacji polskiej zrzeszającej ponad 30 różnorodnych szkół i sportów walki. W  listopadzie 2006 roku otrzymał z rąk wojewody łódzkiego Brązowy Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
W ten sposób Prezydent uhonorował hanshi Tadeusza Ryniec 8 dan za jego zasługi dla polskiego społeczeństwa i państwa, zwłaszcza w dziedzinie kultury fizycznej. 

W styczniu 2018 roku jako jeden z nielicznych zdobył w tsunami mistrzowski stopień 9 dan i tytuł hanshi.

 

Hanshi Jacek Łukawczyk 9 dan

http://www.karate-tsunami.kutno.pl/images/instruktorzy/3.jpg

Przedsiębiorca (właściciel firmy hydraulicznej).

Tsunami uprawia od 1981 roku pod kierunkiem soke Ryszarda Murata i jest jednym z mistrzów tsunami o najdłuższym stażu. Od początku jego macierzystym klubem jest Kutnowski Klub Karate-do "Tsunami", w którym w ciągu wielu lat był instruktorem (w latach 1988-90 także wiceprezesem ds. szkoleniowych, w latach 1990-92 prezesem, a od 1992 roku znów wiceprezesem ds. szkoleniowych).
Prowadził także zajęcia we Włocławku.
Był uczestnikiem wielu centralnych zgrupowań tsunami. Autor opracowania: "Matsukaze" (praca dyplomowana stopień 1 dan), w którym przedstawił kata tsunami na stopień 5 kyu.
W latach 1991-1996 był członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

W listopadzie 2023r. po złożeniu wymaganych egzaminów soke Ryszard Murat 10 dan przyznał mu tytuł Hanshi nadając stopnień 9 dan.

 

 

 

Sensei Tomasz Fajkowski 1 dan

http://www.karate-tsunami.kutno.pl/images/instruktorzy/p1040052%20-%20kopia.jpg

Instruktor karate Tsunami.
Wykształcenie średnie techniczne.   
Tsunami uprawia od 1986 roku pod kierunkiem shihan Jacka Łukawczyka 7 dan, a następnie  Hanshi Tadeusz Ryniec 8 dan. Od początku jego macierzystym klubem jest Kutnowski Klub Karate-do - Tsunami, w którym od 2011 roku jest instruktorem.
Był uczestnikiem wielu centralnych zgrupowań tsunami oraz ogólnopolskich festiwali dalekowschodnich sztuk walki.

W listopadzie 2011r. w Honobu Dojo w Warszawie zdał egzamin na stopień 1 dan i otrzymał związany z nim honorowy tytuł sensei.