Home

Start arrow Aktualności arrow 1 dan dla weterana z Kutna

1 dan dla weterana z Kutna PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
04.12.2011.
W sobotę 19 listopada 2011r. w Honobu Dojo w Warszawie odbył się egzamin na stopień mistrzowski dla weterana Karate Tsunami z Kutna Tomasza Fajkowskiego 1 dan i związany z nim honorowy tytuł sensei. W sobotę 19 listopada 2011r. w Honobu Dojo w Warszawie odbył się egzamin na stopień mistrzowski dla weterana Karate Tsunami z Kutna Tomasza Fajkowskiego 1 dan i związany z nim honorowy tytuł sensei.
Tomasz Fajkowski zaprezentował przed soke Ryszardem Muratem 10 dan najpierw makiwara-kumite (metodę walki z przeciwnikiem, którego rolę odgrywa worek treningowy),
następnie zaprezentował po trzy tokui-kata (spontaniczne własne formy nauki walki z kilkoma napastnikami – bez broni i z różnymi przedmiotami).
Później przedstawił umiejętność bezpośredniego zastosowania ćwiczonych technik Tsunami w walce treningowej (jiyu-kumite) z żywym przeciwnikiem,
prezentując starcia zarówno bez broni, jak z różnymi przedmiotami, które mogą być użyte w walce realnej na ulicy do odparcia napaści.
Weteran był dobrze przygotowany i wymagane egzaminy zaliczył bez trudności. Od dawna znany jest z wysokiego poziomu technicznego.
Egzamin dla kolejnego mistrza Karate Tsunami przeprowadził soke Ryszard Murat 10 dan, założyciel tego systemu, przy współudziale dwóch znanych mistrzów:
Tadeusza Ryńca 7 dan (Kutno) i Jarosława Duczmalewskiego 8 dan (System Czerwonego Feniksa-Warszawa).
W trakcie wielogodzinnego szkolenia w Honbu Dojo Tomasz Fajkowski 1 dan złożył także egzamin kończąc kurs zawodowy instruktora sztuki walki Karate Tsunami,
uprawniający do prowadzenia pracy dydaktycznej z dziećmi i dorosłymi zgodnie z programem sztuki walki Karate Tsunami.
Na VII Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Tsunami w sobotę 3 grudnia 2011 roku w Warszawie otrzyma uroczyście dokument potwierdzający zdobycie w trakcie dotychczasowego szkolenia:
• certyfikat potwierdzający stopień mistrzowski 1 dan,
• zaświadczenie o ukończeniu kursu instruktora sztuki walki Karate Tsunami
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »