Home

Start arrow Aktualności arrow I Otwarte Mistrzostwa Europy

I Otwarte Mistrzostwa Europy PDF Drukuj
Wpisał: Fajkowski   
16.12.2008.
I Otwarte Mistrzostwa Europy-Radzionków

W dniach 16-17 listopada w Radzionkowie (Górny Śląsk) odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Europy Karate-do Tsunami uznawane także jako IV Otwarte Mistrzostwa Polski. Impreza ta należała do jednej z największych imprez Górnego Śląska w tym roku.
Przyjechali zawodnicy z 21 ośrodków z całej polski również  przedstawiciele innych styli takich jak : kick-boxing ( z mistrzem europy na czele Łukaszem Wabnicem ), ju-jitsu czy tang Soo Do (bojowa odmiana tekwondo) oraz reprezentacje z zagranicy : europy wschodniej i zachodniej. Łącznie startowało 130 zawodników. Całą imprezę prowadził Prezes Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki Ryszard Murat 10 dan Karate. Tradycyjnie lekarzem głównym imprezy był z kutnowskiego klubu dr. nauk medycznych Maciej Misztal 2 dan.

Nasze miasto reprezentowała grupa ścisłej kadry polski w tsunami w składzie:

Fajkowski Marcel, Szydłowski Eliasz, Miksztal Łukasz, Spikowski Marek, Fajkowski Emilian, Żakowiecki Rafał, Karczewski Mateusz, Wasiak Magda, Bakowska Iweta, Kaźmierczak Krzysztof, Bartczak Marcin, Karpińska Angelika.
 
Mistrzostwa miały bardzo wysoki poziom, a rywalizacja była niezwykle zacięta we wszystkich konkurencjach. Trzeba tu wspomnieć, że start w mistrzostwach poprzedziły eliminacje i z dumą możemy stwierdzić że z naszego miasta nominację na mistrzostwa otrzymała właśnie ta 12-u zawodników, którzy jak zwykle spisali się znakomicie zajmując czołowe miejsca oraz zdobywając kilka tytułów mistrzów europy.

A oto miejsca jakie uzyskali nasi zawodnicy :
MAKIWARA-KUMITE – juniorzy młodsi mężczyźni:
4- Fajkowski Marcel, 7- Szydłowski Eliasz,
YAKUSOKU-KUMITE – seniorzy:
1 - Miksztal Łukasz i Spikowski Marek,
JIYU-KUMITE – juniorzy mężczyźni:
 2 - Fajkowski Emilian, 4 - Żakowiecki Rafał,
JIYU-KUMITE – juniorzy starsi mężczyźni:
3 - Bartczak Marcin, 7 - Karczewski Mateusz,
JIYU-KUMITE – seniorzy mężczyźni
1 - Miksztal Łukasz,
TOKUI-KATA – seniorzy kobiety
3 - Wasiak Magda,
KATA TSUNAMI – juniorzy mężczyźni
1 - Fajkowski Emilian,
KATA TSUNAMI – seniorzy mężczyźni:
3 - Miksztal Łukasz,
KATA TSUNAMI – seniorzy kobiety
1 - Bakowska Iweta, 2 - Karpińska Angelika, 4 - Wasiak Magda,
KATA TSUNAMI – mistrzowie
3 - Kaźmierczak Krzysztof,
KATA TSUNAMI DRUŻYNOWO – seniorzy:
1 - drużyna Kutno I w składzie:
a) Fajkowski Emilian
b) Miksztal Łukasz
c) Spikowski Marek
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
4 - Kutno Tsunami – punktów 24
           Również prezes Federacji soke Ryszard Murat i Burmistrz Miasta Radzionków Gabriel Tobor wręczyli dwóm osobom z Kutna certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich w ostatnim czasie stopnie mistrzowskie. Certyfikaty te otrzymali:
• sensei Maciej Misztal na stopień 2 dan,
• sensei Krzysztof Kaźmierczak na stopień 1 dan
Soke Ryszard Murat podkreślił, że ewenementem tych certyfikatów jest fakt podpisania ich przez przywódców wielu różnych stylów, w tym aż przez 6 osób, posiadających najwyższy na świecie stopień 10 dan.

W imieniu zawodników klubu dziękujemy za pomoc w wyjeździe : władzą  miasta Kutno, oraz firmie Vester.

Zmieniony ( 09.01.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »